tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Aparaty wykorzystywane w zabiegach peelingu:
- Skin Master Plus
- Geneo
- Jet Peel
- IPL Quantum
- Diamond Tone

 

Nowatorska metoda rewitalizacji skóry
metodą bezdotykową urządzeniem JET PEEL


- innowacyjna na skalę światową, opatentowana metoda całkowicie bezbolesnej dermabrazji przy użyciu soli fizjologicznej i powietrza złuszczających naskórek z dwukrotną prędkością dźwięku z odległości 5-10mm.
- jedyny na świecie system dermabrazji i mezoterapii bez dotykania skóry (sterylność i higieniczność zabiegu bez konieczności sterylizacji).
- bezbolesność zabiegu nawet podczas głębokiego złuszczania. Brak efektów ubocznych i ostrych stanów zapalnych.


Zastosowania:

- Do złuszczania skóry w celu zmniejszenia zmarszczek powierzchniowych i głębokich.
- Do nawilżania skóry w strefie oddziaływania
- Do korygowania i wygładzania blizn
- Do zabiegów przy zmianach trądzikowych i potrądzikowych
- Do peelingu powierzchniowego i głębokiego
- Do drenażu limfatycznego i liftingu miękkich tkanek twarzy i szyi
- Do szybkiego i skutecznego oczyszczania skóry (nawilżanie i świeżość)
- Do skutecznej walki z cellulitem i rozstępami
- Do rehabilitacji pooperacyjnej.

Zasada działania


JetPeel wytwarza ponaddźwiękowy dwufazowy strumień, składający się z mikrokropelek roztworu soli i tlenu aplikowanego przez specjalną dyszę. Bardzo małe szybko poruszające się kropelki, posiadające wysoką energię kinetyczną, stykając się ze skórą powodują złuszczanie jej warstw zewnętrznych. Ponaddźwiękowy strumień zwiększa ruch cząsteczek dzięki sile aerodynamicznej proporcjonalnie do kwadratu wielkości cząsteczek. Podczas przyspieszenia kropelek ma miejsce bardzo szybka atomizacja (rozpylenie), zmniejsza się wielkość kropelek a także ich masa i energia kinetyczna. Oznacza to, że pomiędzy dyszą a powierzchnią skóry istnieje optymalna odległość, przy której uzyskiwana jest maksymalny efekt dermabrazyjny.

Urządzenie JetPeel składa się z jednostki głównej, wymiennych plastikowych głowic z dyszą oraz przewodu łączącego. Głowica posiada trzy miniaturowe dysze ponaddźwiękowe (średnica 0,5 mm), dzięki którym prędkość gazu wzrasta do 1,8 Macha. Do każdej dyszy znajdują się bardzo cienkie igiełki, które dostarczają płyn, np. roztwór soli, do miejsca leczenia. W jednostce głównej znajdują się elementy regulujące zużycie i dostarczanie gazu, wbudowana sprężarka powietrza oraz panel sterowania Zabieg leczniczy polega na powolnym przesuwaniu urządzenia przy powierzchni skóry, na której ma być wykonywany zabieg peelingu. W punkcie, w którym strumień styka się ze skórą prędkość przemieszczania się gazu zmniejsza się, ale kropelki nadal poruszają się z dużą prędkością i złuszczają zewnętrzne warstwy skóry. Ciśnienie dynamiczne gazu powoduje powstanie rosnącego ciśnienia statycznego w miejscu leczenia. Powstające ciśnienie statyczne wywołuje określone, zadziwiające skutki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głębokie złuszczanie naskórka Green Peel

 

Bezpieczna metoda głębokiego złuszczania naskórka dr.med. Christine Schrammek


green peel głębikie złuszczanie naskórka 

Naukowo opracowany skład biologicznego peelingu GREEN PEEL®

Nowa skóra już po pięciu dniach, dzięki zastosowaniu mieszanki wyłącznie naturalnych składników. Pomaga skórze uzyskać nowy, świeży wygląd. GREEN PEEL® to naukowo opracowany skład biologicznego peelingu w celu zapewnienia gładszej, czyściejszej i świeższej skóry. To oryginalna metoda, skuteczna i bezpieczna, daje zadziwiające efekty. W 2010r. GREEN PEEL® zdobył pierwsze miejsce w kategorii kosmetyków do pielęgnacji skóry, wśród czytelników czasopisma BEAUTY FORUM. Pomimo upływu ponad 50 lat, dzięki ciągłym modyfikacją i udoskonaleniom jest wiodącym wśród naturalnych złuszczeń. Propagowany przez dr Christine Schrammek-Drusio która łączy swoją wiedzę dermatologiczną z tym, co najlepsze - oferowane nam przez naturę.

Jedynie autoryzowane gabinety kosmetyczne, posiadające certyfikat są uprawnione do pracy z preparatami ziołowymi GREEN PEEL®.

  • Efekty osiągnięte w pielęgnacji:
  •  utraty elastyczności skóry na ramionach, udach i brzuchu
  •  zmarszczek, przedwczesnego starzenia się skóry
  •  dla ogólnego odmładzania i regeneracji skóry
  •  zanieczyszczonej skóry, powiększonych por
  •  zmęczonej, słabo ukrwionej skóry
  •  skóry zniszczonej przez słońce
  •  rozstępów (pociążowych)
  •  przebarwień skórnych

 

 


Wskazania do przeprowadzenia zabiegu głębokiego złuszczania naskórka metodą GREEN-PEEL®:

  •  skóra zanieczyszczona, z zaskórnikami oraz ze skłonnością do powstawania prosówek i cyst łojotokowych
  •  uszkodzenia skóry na skutek działania promieniowania słonecznego (elastoza)
  •  skóra wykazująca skłonności do wczesnego powstawania zmarszczek
  •  starzenie się skóry rąk, np. plamy barwnikowe, zwiotczenie skóry
  •  skóra tłusta, źle przekrwiona, z rozszerzonymi porami
  •  zwiotczała skóra powłok brzusznych, ramion i ud
  •  blizny spowodowane np. przez trądzik
  •  niektóre postacie przebarwień skóry
  •  trądzik pospolity i inne jego formy
  •  zrogowacenia okołomieszkowe
  •  opadnięte kontury twarzy
  •  cellulitis, rozstępy skóry
  •  skóra starcza (atrophia)
  • Efekty osiągnięte w pielęgnacji:
  •  utraty elastyczności skóry na ramionach, udach i brzuchu
  •  zmarszczek, przedwczesnego starzenia się skóry
  •  dla ogólnego odmładzania i regeneracji skóry
  •  zanieczyszczonej skóry, powiększonych por
  •  zmęczonej, słabo ukrwionej skóry
  •  skóry zniszczonej przez słońce
  •  rozstępów (pociążowych)
  •  przebarwień skórnych

Wyróżniony nagrodą za najczęściej wybierany przez konsumentów.

Badania naukowe i ankiety dowodzą wielkiego sukcesu GREEN PEEL ®. Branża kosmetyczna także potwierdziła wysoką renomę GREEN PEEL ® przyznając nagrodę czytelników BEAUTY FORUM „Choice”. Pierwsze miejsce w kategorii kosmetyków do pielęgnacji skóry, to potwierdza skuteczność leczenie tą metodą.

 

 green peel nagroda

GREEN PEEL® to efektywna terapia na bazie roślin dla szerokiego spektrum problemów skórnych

 

 

 

 

 

 

Wczesna wiosna to odpowiedni czas na dermokuracje z zastosowaniem kwasów, czyli peelingów chemicznych. Zabieg peelingu chemicznego (ang. peel – złuszczanie) polega na kontrolowanym zastosowaniu preparatów z kwasami w celu złuszczenia odpowiednich warstw naskórka.

 

Dlaczego zabiegi z kwasami są tak skuteczne i czy są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry?

 

Jakie są rodzaje peelingów chemicznych i które z nich można wykonać kosmetyczka, a które lekarz medycyny estetycznej?

 

Ile zabiegów należy wykonać i jakie efekty możemy osiągnąć?

 

Jak pielęgnować skórę w domu i jak długo utrzymują się efekty?

 

 

HISTORIA
Peelingi wykonywano prawdopodobnie już ponad 5 tys. lat temu w Egipcie stosując kwasy owocowe i mlekowe. W XIX wieku po raz pierwszy użyto kwasu salicylowego, a peelingi zyskiwały coraz większą popularność w kosmetologii. W latach 30-tych XX wieku wprowadzono lekkie kwasy powierzchniowe, dzięki czemu zabiegi stały się dużo bezpieczniejsze. Od lat 80-tych ubiegłego wieku zdobywały coraz większa popularność i na stałe zagościły w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

 

DZIAŁANIE PEELINGU CHEMICZNEGO
Skóra człowieka w sposób ciągły wytwarza nowe komórki, które przemieszczają się wzwyż, ku naskórkowi, by współtworzyć ochronny płaszcz hydro-lipidowy. Gdy komórki wykonają swoje zadanie, obumierają i zostają w sposób naturalny usunięte, czyli złuszczone, zaś ich miejsce zajmują nowopowstałe. Cały taki cykl u młodej osoby trwa ok. 28 dni, ale z wiekiem i w wyniku działania niekorzystnych czynników staje się on coraz słabszy i wolniejszy. W peelingach chemicznych aplikuje się kwaśne substancje chemiczne, aby usunąć warstwy skóry do odpowiedniego poziomu, bez naruszenia głębiej położonych tkanek. W gabinetach kosmetycznych stosuje się peelingi powierzchniowe o stężeniu do 40%, a ich działanie ogranicza się do usunięcia martwych komórek z warstwy rogowej naskórka. Głębsze peelingi, sięgające skóry właściwej o stężeniu powyżej 40% są wykonywane tylko przez lekarzy medycyny estetycznej.

 

GŁĘBOKOŚĆ DZIAŁANIA
(klasyfikacja peelingów chemicznych wg. M.G. Rubina)
•    peelingi bardzo powierzchniowe – złuszczanie naskórka aż do warstwy kolczystej (do 0,06 mm);
•    peelingi powierzchniowe – złuszczanie całego naskórka aż do warstwy podstawnej (do 0,45 mm);
Oba powyższe rodzaje złuszczenia stosuje się m.in. przy płytkich zmarszczkach, powierzchniowych przebarwieniach, trądziku pospolitym.
•    peelingi średniogłębokie – złuszczanie naskórka i powierzchniowej warstwy skóry właściwej do górnej części warstwy siateczkowej (do 0,6 mm) – stosowane m.in. przy zmarszczkach, przebarwieniach, plamach soczewicowatych, objawach fotostarzenia, płytkich bliznach;
•    peelingi głębokie – złuszczanie wszystkich komórek naskórka oraz górnej części skóry właściwej do środkowej części warstwy siateczkowatej (powyżej 0,6 mm) – stosowane przy głębokich zmarszczkach i bliznach.
Peelingi średniogłębokie i głębokie ze względu na ryzyko powikłań mogą być wykonywane jedynie przez lekrzy medycyny estetycznej.

 

konstrukcja naskórka epiderma

 

WSKAŹNIK pH
Wskaźnik pH skóry mówi nam o odczynie chemicznym środowiska skóry, który może być:
•    kwaśny pH 0-6
•    neutralny pH 7
•    zasadowy pH 8-14
Odczyn zdrowej skóry nie jest jednakowy na całej jej powierzchni. Zazwyczaj jest on lekko kwaśny o pH ok. 5.5, bowiem płaszcz hydro-lipidowy zawiera kwasy wydzielane przez gruczoły potowe. Kwaśne środowisko na powierzchni skóry zapewnia ochronę przed bakteriami i grzybami, które w takim odczynie słabo się namnażają. Peelingi chemiczne również mają określony wskaźnik pH. Jeżeli jest on niższy (zbliżony do pH 1) - złuszczanie jest intensywniejsze, a jeśli wyższy (zbliżony do pH 5) – złuszczanie jest słabsze.

 

RODZAJ I PROBLEMY SKÓRY
Peelingi chemiczne z kwasami, odpowiednio dobranymi pod względem rodzaju i stężenia, mogą działać na problemy wielu rodzajów skóry, także bardzo trudnych. Dzięki procesowi złuszczania i regeneracji włókien kolagenowych można dzięki nim wypłycić drobne zmarszczki skóry dojrzałej. Są niezwykle skuteczne przy skórze tłustej z nadmiernym łojotokiem, trądzikiem pospolitym, rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Dla cery wrażliwej, suchej, naczyniowej, z objawami trądziku różowatego również zostały opracowane specjalne programy na bazie kwasów, które w niewielkim stopniu działają złuszczająco (eksfoliująco), a głównie wzmacniają, regenerują i nawilżają. Kwasy są idealną kuracją na problemy z przebarwieniami, zmianami kolorystycznymi i drobnymi bliznami, także potrądzikowymi. Peelingi chemiczne można stosować na twarz, szyję dekolt, dłonie oraz wybrane części ciała. Można je również połączyć z innymi procedurami, m.in. z mikrodermabrazją, sonoforezą, jonoforezą, mezoterapią igłową i bezigłową lub zabiegami laserowymi.

 

PLAN ZABIEGÓW
Dobór rodzaju kwasu, jego stężenia, czas kontaktu ze skórą podczas zabiegu oraz częstotliwość zabiegów ustalane są w zależności od problemu. Dermokurację z kwasami rozpoczyna się od użycia preparatu o niższym stężeniu (10-20%) i stopniowo przechodzi się do wyższych (30-60%). Zabiegi w serii wykonujemy zazwyczaj w odstępach 10-14-dniowych - to wystarczający czas, by skóra zdążyła się zregenerować. Jednocześnie niezalecane są dłuższe przerwy, aby działanie kwasów było odpowiednio silne i trwałe. Zaleca się zwykle wykonanie ok. 5-10 zabiegów na bazie kwasów o niskich stężeniach lub ok. 3-5 zabiegów przy wysokich stężeniach.

 

EFEKTY
Rezultat działania peelingu chemicznego jest uzależniony od grubości skóry, wrażliwości na działanie kwasów, trybu życia oraz zabiegów kosmetycznych i medycznych wykonanych wcześniej. Pierwszy efekt - poprawa napięcia i wygładzenia skóry jest widoczny zazwyczaj od razu po pierwszym zabiegu. W trakcie samego zabiegu przy niektórych rodzajach kwasów może wystąpić także zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu kilku godzin. Po 2-3 dniach po zabiegu powierzchniowym możemy zaobserwować delikatne łuszczenie się naskórka. Średniogłęboki i głęboki peeling medyczny wywołuje kontrolowane „uszkodzenie” skóry, co może powodować podrażnienie oraz kilkudniowy proces intensywnego złuszczania i gojenia się skóry. Dlatego ten typ kuracji musi być wykonywany pod nadzorem lekarza. Większość oczekiwanych efektów jest osiągalna po serii 3-5 zabiegów. Po wykonaniu zalecanej liczby w serii i ścisłym stosowaniu zaleceń przy pielęgnacji domowej – oczekiwane rezultaty są bardzo trwałe.

Efekty działania peelingów chemicznych to:
•    usunięcie zrogowaciałego naskórka,
•    pobudzenie do wytwarzania w skórze nowych komórek,
•    wygładzenie drobnych zmarszczek i redukcja głębszych zmarszczek,
•    odblokowanie i regulacja pracy gruczołów łojowych,
•    oczyszczenie z zaskórników,
•    redukcja przebarwień (także posłonecznych),
•    wygładzenie blizn (także potrądzikowych) i rozstępów,
•    ułatwienie przenikania w głąb skóry aktywnych składników kosmetycznych,
•    poprawa nawilżenia,
•    poprawa mikrokrążenia,
•    poprawa elastyczności, sprężystości i kolorytu skór.

 

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA
•    alergia na daną substancję złuszczającą,
•    świeże otarcia i rany,
•    infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
•    wykwity ropne na skórze,
•    aktywna opryszczka,
•    grzybicze zakażenie skóry,
•    brodawki skórne,
•    liczne zmiany barwnikowe skóry,
•    nowotwory skóry,
•    skłonność do powstawania blizn,
•    nałogowe opalanie (tanoreksja),
•    ciąża i karmienie piersią.
Powikłania po peelingach powierzchniowych są raczej rzadkie, zaś po peelingach głębszych może wystąpić m.in. rumień, przebarwienia pozapalne, aktywacja opryszczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoodmładzanie polega na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów (komórek skóry). Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnia i uelastycznia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę.

FOTOODMŁADZANIE : Spłycenie zmarszczek,

ujędrnienie skóry,bezoperacyjny lifting, likwidacja przebarwień


(plam posłonecznych i starczych), usuwanie rozszerzonych naczyń zmniejszenie rozszerzonych porów.

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.
Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki.

Całą powierzchnie twarzy naświetla się krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu FOTOODMŁADZANIE skóra jest lekko zaczerwieniona. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych. Fotoodmładzanie stosowane jest w każdym wieku - również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Przed zabiegiem nie wolno się opalać. Fotoodmładzanie jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Krótka rekonwalescencja i duże bezpieczeństwo zabiegu pozwalają normalnie kontynuować pracę zawodową.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzanie:


- Przebarwienia.
- Plamy.
- Wiotkośc skóry.
- Blizny potrądzikowe.
- Zmarszczki.
- Rosszerzone pory.
- Rozszerzone naczynia krwionośne.
- Odmłodzenie skóry: twarzy , szyi, dekoltu, dłoni.

 

ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYŃ: FOTOODMŁADZANIE


Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Na proces ten składa się wiele różnych czynników (u kobiet najczęściej jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych). Pierwszym klinicznym objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stale. W konsekwencji powstają wyraźne, trwale rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji.

Teleangiektazje - trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych "nitek". W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

MECHANIZM USUWANIA ZMIAN NACZYNIOWYCH: FOTOODMŁADZANIE


Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

MECHANIZM USUWANIA PRZEBARWIEŃ: FOTOODMŁADZANIE


W przypadku zmian pigmentowych adresatem światła jest melanina - ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w „nadmiarze" w tych miejscach, a w przypadku tatuaży - barwnik wprowadzony do skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PEELING KAWITACYJNY:


Współczesna kosmetologia oferuje coraz bardziej komfortowe i spektakularne zabiegi. Zastosowanie nowoczesnej cyfrowej aparatury jest bezbolesną alternatywą dla tradycyjnych metod np. manualnego oczyszczania skóry. Zwiększa ona również możliwości transportowania składników aktywnych w głąb skóry. Super Sonic Skin Scrubber firmy Rubica wykorzystuje wielokierunkowe działanie technologii ultradźwiękowej. Ten bezoperacyjny system intensywnej regeneracji skóry daje możliwość przeprowadzania zabiegów przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych jak również wspomagających leczenie poważnych problemów skórnych.

Na czym polega działanie peelingu kawitacyjnego?

Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczania skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.

Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:

- Bezboleśnie , szybko i dokładnie czyści skórę twarzy ,szyi i dekoltu.
- Dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając pojawieniu się stanów zapalnych.
- Nie wymaga rozgrzewania dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy skórach naczyniowych i wrażliwych.
- Wspomaga leczenie trądziku.
- Rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne.
- Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorbcyjne.

Wpływ fali ultradźwiękowej na skórę:

- zwiększa przepuszczalność bton komórkowych, umożliwiając wtłaczanie substancji aktywnych,
- w widoczny sposób zwiększa efektywność zabiegów kosmetycznych,
- pomaga wzmocnić naczynia krwionośne,
- stymuluje regenerację uszkodzonej tkanki, przyspieszając wygładzanie blizn,
- eliminuje zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu,
- likwiduje "worki" i cienie pod oczami, poprawiając krążenie krwi i limfy,
- rozbija cząsteczki tłuszczu, zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających,- wygładza i nawilża skóry.

 

Diamond Tone – innowacyjny system mikrodermabrazji diamentowej


Mikrodermabrazja jest techniką usuwania najwyżej położonych warstw skóry czyniąc ją elastyczną i promienną. Mikrodermabrazja diamentowa usuwa warstwy skóry przez delikatne złuszczanie przy użyciu naturalnych odłamków diamentu podczas gdy w tym samym czasie martwe komórki skóry są wsysane w sposób sterylny i kontrolowany. Usuwanie wierzchnich warstw martwych komórek skóry pozostawia gładszą powierzchnię i pobudza wzrost zdrowych komórek nowej skóry.

MOŻLIWOŚCI ZABIEGU:

- Skóra zniszczona słońcem.
- Plamy starcze..
- Redukcja płytkich zmarszczek
- Mieszanka operacji kosmetycznych lub zabiegów laserowych.
- Redukcja blizn potrądzikowych.
- Usunięcie zaskórników, zwężenie porów.
- Korekta blizn.
- Zredukowanie hiperpigmentacji (przebarwień).
- Rozstępy,celulit.
- Odmłodzenie, odżywienie, uelastycznienie skóry.
- Zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegu fotoodmładzania.
- Suchośc skóry.
- Trądzik pospolity (zaskórnikowy, gródkowy).
- Łojotok.
- Generalna regeneracja skóry, głównie przy zaniku włókien kolagenowych.
- Stymulacja mikrokrążenia co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.
- Zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegu fotoodmładzania.

Mikrodermabrazja jest wspaniałą alternatywą do złuszczania laserowego jak również peelingów chemicznych, ponieważ jest nieinwazyjna, nie operacyjna i nie wymaga ''rekonwalescencji.'' Twoja skóra będzie promienna, wolna od podrażnień i zbędnych komórek. Będzie bardziej miękka, gładsza, i czysta już po pierwszym zabiegu.